WW-uitkeringsgerechtigden mogen langer met vakantie in thuisland/buitenland
EU heeft besloten, Nederland was als enige hierop tegen
Uitkeringsgerechtigden mogen nu 6 maanden met behoud van uitkering met vakantie naar hun thuisland, dat heeft de Europese Commissie besloten, die op dat punt de wetgeving heeft aangepast.
Nu mochten werklozen van het
UWV ook wel met vakantie of om andere redenen naar het (buitenland) thuisland, maar dan maximaal 3 maanden en met allerlei restricties en voorwaarden.
Zie
regeling UWV WW-uitkering meenemen naar het buitenland.
Weliswaar blijven alle voorschriften van toepassing, maar enige controle ontbreekt.
Wel moet de werkloze iedere maand het “werkbriefje” opsturen, eerst waarna de uitkering wordt overgemaakt.
Het gaat alleen voor werklozen die naar een andere
EU-land gaan, maar al gauw zullen Marokkaanse Nederlanders deze uitbreiding ook gaan eisen. Wat betekent de wet gelijke behandeling in dit soort gevallen?
Gelijkheidsbeginsel in arbeidsrecht
Het gelijkheidsbeginsel in arbeidsrecht is een fundament van de rechtsstaat en een essentieel aspect van het recht op gelijke behandeling.
Wat mij het meest tegenstaat is dat de
EU ook dit soort regelingen bij ieder
EU-lid afdwingt.
Lees meer