Is werkgever verantwoordelijk voor schade aan fiets?    Ziek tijdens collectieve bedrijfssluiting 

Mag bij een jubileumuitkering van 25 jaar dit uit meerdere perioden bestaan?

Vraagbaak  |  25 april 2016  |  Trefwoorden: Jubileumuitkering, Diensttijdvrijstelling, Jubileum, Onbelaste vergoeding

Vraag

Uw vraag betreft de volgende situatie:  uw man is gedurende twee perioden (met een onderbreking van een paar jaar) meer dan 25 jaren in dienst bij dezelfde werkgever.
Komt hij dan in aanmerking voor een onbelaste jubileumuitkering?
 

Antwoord

Fiscaal is er geen bezwaar om een maandsalaris (zie de berekening in HR-kiosk) onbelast door de werkgever te laten uitkeren.
Art. 11 lid o beschrijft letterlijk: "na het bereiken van een diensttijd van tenminste 25 jaar". Er staat in de wet niet nadrukkelijk beschreven dat deze diensttijd een aaneengesloten periode moet zijn. M.a.w. wanneer een werknemer in zijn eerste dienstverband 12 jaar in dienst is geweest en na ontslagname na een paar jaar opnieuw 13 jaar bij de werkgever heeft gewerkt, voldoet dit dienstverband aan tenminste 25 jaar.
Let wel: de werkgever is niet verplicht om een dergelijke uitkering te verstrekken.

Gerelateerde artikelen en/of partner bijdragen:
Gerelateerd nieuws en/of opinies:


 Is werkgever verantwoordelijk voor schade aan fiets?    Ziek tijdens collectieve bedrijfssluiting